Develi İlçesinde istihdam artırımı ve rekabetçiliğin geliştirilmesi için OYKA kolları sıvadı.

Develi Turizm Odaklı Kalkınma  Planı (DETOK) çerçevesinde İlçede İstihdamın artırılması amacıyla mevcut iş yerlerinde kapasite artırımı  ve rekabetçi ortamın  sağlaması amacıyla Develi belediyesi ve OYKA gurubu iş yerlerinde incelemeler başlattı.

İlçede Kadın çalışanların ilgi duyduğu tekstil, ayakkabı sektörü yanı sıra yeni tarım alet ve ekipmanları ile beton parke  alanlarındaki ağır iş kollarında faaliyet gösteren işyerlerinde işverenlerle görüşen OYKA gurubu, Hibe çağrıları konusunda işverenlere destek sağlamak amacıyla işyerlerinde incelemelerde bulunduklarını belirttiler.

OYKA gurubu  Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Birol Akgül ; Develi İlçemizin Gelişimine katkı sağlayacak olan Develi Turizm Odaklı Kalkınma planının çerçeve planı kapsamında hazırlanan Turizm, Yöresel Kültürel Değerler, Kentsel Doku ve Planlama, Tarım ve Hayvancılık, Sanayi ve Ticaret, İstihdam, Eğitim, Tanıtım  alanlarında 214 projenin hayata geçirilmesi ve mevcut faaliyet gösteren işyerlerinde kapasite artırımı  için çalışmalara başlanıldığını Projelerin Teknik yazılımlarının da tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Develi Belediye Başkanı Recep Özkan; Bölgemizde Yapılan yeni yatırımlar ve Erciyes Mastır Planı uygulaması ile Turizm sektörünün cazibe merkezi haline gelen Kayserimizde Develi’nin de bir turizm Destinasyonu haline gelmesi için başlatılan bu çalışma ile, İlçemizin turizm imkânlarını belirlemeye yönelik araştırmalar yapmak, Develi’yi turistik yatırımlar için bir cazibe merkezi haline getirmek, istihdamı artırmaya yönelik araştırmalar yapmak, turizmle etkileşim halindeki sektörlerin gelişmesine katkı sağlamak, Develi’nin ve Kayserinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılmasını  amaçlamaktayız  burada lokomotif  öz kaynakları ile ilçede İstihdam sağlayan değerli işverenlerimizdir dedi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın