Danıştay’dan Adli Kolluk Yönetmeliğine Durdurma

zDanıştay 10. Dairesi, soruşturmalarda emniyet müdürü, kaymakam ve valilerin bilgilendirmesine ilişkin tartışmalı Adli Kolluk Yönetmeliğinin yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.

HSYK “ANAYASA’YA AYKIRI” DEMİŞTİ

HSYK’nın Adli Kolluk Yönetmeliği ile ilgili dün yaptığı açıklamada, “Yargı mensuplarını zan altında bırakan yargıya zarar verir. Yeni adli kolluk yönetmeliği Anayasaya aykırıdır. Yargı mensupları hukuka aykırı davranırsa HSYK’ya şikayet edin. Yönetenlerin yargı tarafından denetlenmesi hukukun gereğidir” denilmişti.

EMNİYET MÜDÜRLERİ ADLİ OLAYLARI VALİYE BİLDİRECEKTİ

Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı verdiği yönetmelik değişikliğine göre emniyet müdürleri, adli olayları valiliklere derhal bildirecekti.

EN ÜST DERECELİ KOLLUK AMİRİNİ HABERDAR EDECEKTİ

Ayrıca savcıların görevlendirdiği polis, el koydukları olaylar ve yakalanan kişilerle ilgili tedbirler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı ile en üst dereceli kolluk amirini haberdar edecekti.

BAKAN ÇOCUKLARI TUTUKLANINCA ÇIKARILMIŞTI

Bakan çocukları ve iş adamlarının tutuklandığı ilk operasyonun ardından çıkarılan bu yönetmelik büyük tartışma yaratmış ve iptali için çok sayıda dava açılmıştı.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın