DANİŞMENTLİLER İFTARI BÖYLE AÇTI

danişment iftar (18) [640x480] danişment iftar (20) [640x480] danişment iftar (1) [640x480] danişment iftar (4) [640x480]danişment iftar (8) [640x480] danişment iftar (9) [640x480] danişment iftar (13) [640x480]Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan ayının özünde birlik, beraberlik ile paylaşma ve yardımlaşma gibi ulvi değerlerin olduğunu bu amaç ile belediye olarak MAHALLEMDE İFTAR VAR etkinlikleri ile mahalleyi bir araya getirdiklerini söyledi.

Aynı bina da veya aynı sokakta oturan ailelerin birbirleri ile selamlaşmaları, dost olmaları, komşu olmanın bilinci içerisinde olmalarının önemli olduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, belediye olarak ramazan ayı içerisinde olmamızdan dolayı bu geleneğimizi “Mahallemde iftar var” etkinliğine dönüştürdüklerini kaydetti.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Melikgazi AK Parti İlçe Başkanı Timur Barlas, Ak Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Belediye Başkan Yardımcıları ile Daire Müdürlerin iştirak ettiği iftar sofrasında Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, mahalle halkı ile sohbet etti beraber ilahi müzik eşliğinde iftar ettiler.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ise ”Mahallemde iftar var, etkinliği ile Melikgazi Belediyesinin yine örnek olabilecek bir geleneği başlatmış bundan dolayı kutluyorum. Çünkü Ramazan ayının ulvi ve sosyal değerleri var. Bunları yaşamak ve yaşatmak lazım” dedi.

İftar sofrasında özellikle ev hanımları ile gençler tarafından yoğun ilgi ile karşılanan ve misafirler ile tek tek ilgilenerek sohbet eden Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili şunları söyledi.

”Ramazan ayı bereket ayıdır. Ramazan ayında paylaşmanın ve yardımlaşmanın en güzel örnekleri sergilenir. Günlük koşuşturmada bireyler çoğu zaman komşusunu tanımıyor. Selamlaşmıyorlar, hal hatır soramıyorlar.  İşte ramazanın güzelliği burada, pişirilen bir kap çorba komşu ile paylaşılır. Teravide birlikte olunur. Özellikle bu tür mahalle ve toplu iftarlarda bir araya gelerek sohbet eder, tanışır ve dostluklar kurar. İftar sofraları dostlukların, arkadaşlıkların vesiledir. Bu açıdan mahalle iftarlarını önemsiyoruz”

Danışmentgazi mahallesindeki iftar etkinliğinde ilahi gruptan eserler seslendirildi ve Kayseri şivesi ile skeç sunularak katılımcılara neşeli bir akşam eğlencesi yaşatıldığı iftar yemeğinde Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Danışmentgazi İftar yemeğinin bir ayrı özelliğinin ise Suriyeli Mültecilerin bulunduğunu sözlerine ekledi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …