“Daha İyi Bir Okul” Yarışması

Untitled-1Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen METEK Projesi kapsamında “Daha İyi Bir Okul” Yarışması yapılıyor…

Yarışma; mesleki ve teknik eğitim veren liselerde öğrencilerin kendi bakış açılarıyla ideal bir meslek teknik okulunu tasvir etmelerini ve düşüncelerini kamuoyu ve yetkililerle paylaşma imkanı oluşturmayı amaçlıyor. Yarışmayla öğrencilerin yaratıcı fikirlerini ortaya çıkararak kamuoyunun dikkatini mesleki ve teknik eğitimin önemine çekmek hedefleniyor.

Yarışmaya 43 ilin (Van, Kars, Şanlıurfa, Erzurum, Batman, Diyarbakır, Sivas, Malatya, Trabzon, Kahramanmaraş, Gaziantep, Samsun, Elazığ, Kastamonu, Kayseri, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Erzincan, Bayburt, Muş, Bitlis, Hakkâri, Mardin, Şırnak, Siirt, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Tunceli, Ordu, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane, Yozgat, Çankırı, Sinop, Tokat, Çorum, Amasya) mesleki ve teknik eğitim veren orta öğretim kurumlarının; 10-11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencileri katılabilecek. Resim, fotoğraf, kolaj, sunu vb. eserlerle başvurulabilecek yarışmada dereceye giren ilk 5 öğrenci danışman öğretmenleriyle birlikte yurtdışında çalışma ziyaretine katılacak.

Yarışma hakkında detaylı bilgi, şartname ve başvuru formu; www.meb.gov.tr, http://mtegm.meb.gov.tr ve http://metek.meb.gov.tr adreslerinden edinilebilir.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın