Cumhurbaşkanı Gül, Boyama Kitabına Konu Oldu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri’de, araştırmacı-yazar Irfan Birol tarafından hazırlanan çocuk boyama kitabına konu oldu.
Mazaka Yayıncılık tarafından basılan 80 sayfalık kitapta; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün portresi, boyanacak çizgi resimler arasında yer alıyor.
Tamamen Kayseri kimliğini ön plana çıkaran kitap çocukların yaşadıkları şehri çok daha iyi tanımalarını sağlayacak özellikleri sahip. Kitapta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den Mimar Sinan’a, Erciyes’ten Sultansazlığı’na, Kayseri Kalesi’nden Yamula Barajı’na, Harikalar Diyarı’ndan Hunat Camii’ne kadar Kayseri’nin değerlerine ait resimler boyanmış ve boyanmamış halleriyle bulunuyor. Kitapta şehrin tanınması gereken değerleriyle ilgili bilgiler de yer alıyor. Üstelik bu bilgiler hem Türkçe hem de Ingilizce olarak kitapta anlatılıyor.
Kitabı hazırlayan araştırmacı-yazar Irfan Birol, çocuk eğitimi ve gelişiminde mekan, insan ve doğa sevgisinin vazgeçilmez bir yeri olduğunu belirterek, “Hayatı ve insanları sevmek, toplumla uyumlu bir yaşam sürdürebilmek, çevreyi ve doğayı tanımak ve sevmekle mümkündür” dedi. Bundan hareketle çocuklar için hazırladıkları kitabın sadece bir boyama kitabı olmadığını dile getiren Birol, “Bu kitap onlara tarihi, doğası ve kültürü ile yaşadıkları kenti tanıtmak ve sevdirmek, renk uyumu ve seçme yeteneği kazandırmak amacı ile hazırlanmıştır. Bu kitap aynı zamanda bugünün çocukları için saklanması gereken bir anı kitabı dboyama kitabı (1) [640x480] boyama kitabı (2) [640x480]a olacaktır.” diye konuştu.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın