ÇİLSAL “ BASIN MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR”

CHP Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Çilsal 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün 53. yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
Gazetecilerin zor şartlar altında görev yaptığına değinen  CHP Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Çilsal  “Gazeteciler zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içerisinde bir taraftan gelişen olaylar karşısında toplumu bilgilendirirken bir taraftan da halkın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler” dedi.
Çilsal, açıklamasında , Türkiye’de gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesini simgesi olan 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğü giren 212 sayılı kanunun, gazeteciler için önemli bir mana taşıdığını belirten açıklamasında yerel basına da değindi.
“Yerel basınımız da, ilimizde olan gelişmeler konusunda halkımızı bilgilendirmekte, vatandaşlarımızla devlet arasında köprü görevi yaparak, ilimizin kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenmektedirler. Basın mensupları, görevlerini yaparken hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişilerin temel hak ve hürriyetlerine saygılı olmalı ve meslek etiğini her şeyin üzerinde tutmalıdırlar. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın mensupları için yol gösterici değerler olmalıdır.

Basın mensuplarının zaman mefhumu olmaksızın yürüttükleri mücadele ve sarf ettikleri emeğin takdirle karşılanması gerektiğini belirten Çilsal , “Ulu Önder Atatürk’ün de vurguladığı üzere basın milletin müşterek sesidir. Bu itibarla gazetecilerimizin gördüklerini, bildiklerini samimiyetle yazabilmeleri büyük önem arz etmektedir. Basınımızın düşüncelerini özgür biçimde ifade edebilmesi aydınlık yarınlara olan yürüyüşümüzü taçlandıracaktır. Bu manada vicdanlı ve dürüst gazeteciler toplumun can damarıdır. Bu düşüncelerle, gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, son derece onurlu ve saygın addettiğim, kutsal mesleklerinde üstün başarılarının devamını dilerim” dedi.chp çilsal [640x480]

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın