Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Çevre Dostları Derneği Kayseri Ormanına fidan diktiler

Çevre Dostları Derneği Kayseri Ormanına fidan diktiler

Çevre Dostları Derneği Genel Başkanı Gül Coşkun başkanlığındaki bir grup, 7 yıl önce oluşturdukları ‘Çevre Dostları Derneği ormanı’na yine onlarca fidan dikti. Başkan Gül Coşkun bu konuda yaptığı açıklamada’Ormansız bir çevre  çevresiz de bir orman olmaz’ diyerek şunları söyledi.

“Çevre Dostları Derneği’nin  Ormanı 7. Yılında. Melikgazi Belediyesinin hazırlayıp, bize teslim ettiği ormanımıza yine Melikgazi Belediyesinin sponsorluğunda her yıl ağaçlandırma yapıyoruz. Daha çok öğrencilerle dikmeyi yeğliyoruz. Amaç yeşilin yitip gittiği doğamıza katkı sağlamak, çocuklara ağaç dikmeyi aşılamak  ağaç yaşken eğilir misali. Dünyada hiçbir insanoğlu oksijen olmadan yaşayamaz onun için ağaçlara doğaya ihtiyacımız var. Çevre kirliliğini önleyen en büyük etkendir ağaç. Çalışma ortamındaki kirlilik Dünyada her yıl 9 milyon, Türkiye’de ise 42 bin kişinin erken ölümüne sebep oluyor. Hükümetimiz hava kirliliğini önleme konusunda ivedi adım atmalıdır. Küresel ısınma devam ediyor. Acil önlem alınması lazım. Kar yağışı azaldı, aşırı kuraklık, büyük yangınlar, dev fırtınalar, azgın yağmurlar, ağaçların kesilmesi, bilinçsiz avlanmalar yüzünden doğa olumsuz   etkileniyor,  İnsanoğlu dünyaya büyük zarar veriyor, şehirler betonlaşıyor neredeyse yeşile muhtacız. Gelin milletçe ağaç dikelim ağaç dikmek ibadettir. Bizim gidecek başka yerimiz yok. Gelecekte torunlarımıza temiz bir dünya bırakmak zorundayız. Ormansız bir çevre  çevresiz de bir orman olmaz. Unutmayalım doğayı korumak herkesin görevidir. Şikayet etme bir fidanda sen dik. Gelin birlikte koruyalım çevremizi.”

Göz Atabilirsiniz.

Mostar’da Kayseri rüzgarı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları uluslararası alanda hizmet …