ÇEVRE, DOĞA VE SPORSEVERLERİN MELİKGAZİ BELEDİYE ZİYARETİ

DSC_7865 [640x480] DSC_7895 [640x480] DSC_7872 [640x480] DSC_7867 [640x480]Kayseri Spor Adamları Dernek Başkanı Halil Severcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Herkes İçin Spor Federasyonu İl Temsilcisi Davut Güleç, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Başkanı Rıfat Postacı; Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç‘ı makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Kayseri ilinde spora destek ve gönül vermiş hatta bizzat oynayarak meslek edinmiş insanlar olarak bir araya gelerek bir dernek kurduklarını belirten Kayseri Spor Adamları Dernek Başkanı Halil Severcan, “Kayseri Belediye yatırımları ile adeta spora gönül veren insanların rahatça spor yapabileceği bir şehir olmuştur. Erciyes dağı kış Sporları Merkezi adeta Anadolu’nun spor merkezi olmuştur. Doğa yürüyüşleri, dağcılık, gibi spor alanlarında büyük bir patlama gözlenmektedir. Futbol ise Kayseri için ayrı bir izleyicisi ve oyuncu kitlesi vardır. Tüm bunları bir araya getirerek spor da bütünlük sağlamak istedik Bugün de Çevre ve doğa dostu spor ve sporcunun dostu referans Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükıklıç’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler sunduk” dedi.

Herkes İçin Spor Federasyonu İl Temsilcisi Davut Güleç, Melikgazi Belediyesinin ücretsiz semt basketbol, futbol ve voleybol sahaları, sosyal ve spor merkezleri, halı sahaları ile adeta sporu tabana indirgediği ve herkesin spor yapmasına imkan tanıdığını söyledi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’da ise yaptığı açıklamada, “Melikgazi Belediyesi spor ve sporcunun dostu ve destekleyicisidir. Spora yapmış olduğu yatırımlar ortadır. Bugün şehrin 8 ayrı yerinde Kapalı Spor salonu hizmet vermektedir. Semtlerde ve okul bahçelerinde toplam 148 basketbol, voleybol, futbol ve tenis sahaları mevcuttur. Danışmentgazi Mahallesinde Kapalı yüzme havuzu hizmet vermektedir. Her yıl binlerce öğrencimize Yaz Spor Okullarında bilgili ve bilinçli spor yapmalarına imkân tanıyoruz. Biz seyirci değil sporcu yetiştiriyoruz. Sporu toplumun tabanına yayarak herkesime ve herkesin spor yapmasına imkân tanıyoruz “dedi.

Kayseri’de spora gönül ve ömür vermiş spor adamlarının bu ziyaret vesilesi ile teşekkür ettiğini ifade eden Başkan Dr.  Memduh Büyükkılıç, spor alanlarının yapımına ve spor dernekleri ile her zaman birlikte etkinlik ve çalışma yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …