ÇANAKKALE RUHUNA ANLAMLI KUTLAMA, MEHTER ÇALDI, ÖĞRENCİLER SÖYLEDİ

Çanakkale Deniz Zaferi ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü Kayseri Osman Ulubaş Anadolu Lisesinde bir başka kutlandı. Büyükşehir Belediye Mehteran takımının çaldığı kahramanlık türküleri ve marşları öğrenciler toplu söyledi.

Osman Ulubaş Anadolu Lisesinde öğretmenler Nurettin Yeşiloğlu, Neriman Şahin, Soner Şimşek tarafından hazırlanan  program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.  Okul Aile Birliği Başkanı Davut Güleç’in de hazır bulunduğu  törende konuşan Tarih öğretmeni Nurettin Yeşiloğlu, Çanakkale Savaşı’nda Dünyanın uzak köşelerinden gelen genç fidanların mücadele ettiğine dikkat  çekerek “Çanakkale, savaşların acımasız gerçekleri karşısında, barışın anlam ve değerini tüm insanlığa hatırlatan bir ibret abidesidir. Tarihte silinmez izler bırakmıştır” dedi.

Daha sonra Büyükşehir Belediye Mehteran takımı okulda  bir konser verdi. Kahramanlık türküleri ve marşları çalan Mehterana okul öğrencileri söyleyerek katkıda bulundu. Yaklaşık yarım saat süren konser ‘Türkiyem’ parçası ile noktalandı. Hemen ardından  Müzik öğretmeni Soner  Şimşek nezaretindeki öğrencilerde hem çalarak hem kahramanlık türkülerini söyleyerek  kutlamalara bir başka renk kattı.

Okul Müdürü Abdullah Danacı, okuldaki  etkinliğe katkıda bulunan Mehter takımına ve Büyükşehir  belediye başkanına teşekkür etti.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın