CAMİLERDE GENEL TEMİZLİK

vami temizlik (3) [640x480] vami temizlik (1) [640x480] vami temizlik (2) [640x480]vami temizlik (5) [640x480] vami temizlik (4) [640x480]Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, belediye temizlik işleri bünyesinde oluşturulan ekipler ile ilçe sınırları içersinde yer alan bütün camilerin düzenli olarak temizlendiğini bildirdi.

Melikgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren cami temizleme ekibi, ilçedeki camilerinde çok yönlü temizlik çalışması yaptığını hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, camilerin sadece iç mekân temizliğinin yapılmadığını aynı zamanda dış mekan, çevre ve bahçe bakım ve temizliklerinde yapıldığını belirtti.

Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ekibin, ilçe genelindeki 305 caminin iç ve dış temizliğini yapıldığını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

“Melikgazi Belediyesince temizlik işlerini bildiğiniz üzere özelleştirdik. Bu kapsamda park, bahçe, sokak ve cadde temizliklerini özel şirketlere devrettik. Belediye olarak denetleyen kurumuz. Melikgazi Belediyesi olarak ilçe sınırları içerisinde yer alan camilerin iç ve dış mekân temizliği için özel ekip kurduk. Bu ekip bahçelerin dış mekân, bahçe ve çevre temizliği yaparken, diğer taraftan halıların yıkanması, süpürülmesi, camların ve avizelerin silinmesi gibi iç temizlik yapmaktadırlar. Ramazan ayı nedeniyle ekipteki görevli personel sayısını artırdık. Camilerimizde çok yönlü ve detaylı temizlik yapılmaktadır. Önemli gün ve gecelerde camilerimize gül suyu ile yıkamaktayız. Ramazan Bayramımızda bütün camilerimiz bayram namazına her zaman ki temizlenmiş ve pırıl pırıl olacaktır”

Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, camilerin sadece ibadet yeri olmadığını belediye olarak,cami bahçelerini park haline getirdiklerini, dedeleri namaz kılarken torunların bahçede oyun oynadıklarını bu açıdan camilerin aynı zamanda sosyal mekân olarak kullanılmasına imkan tanıdıklarını sözlerine ekledi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …