Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / Büyükkılıç, Bahçeşehir Koleji’nin “Kariyer günleri” konuğu oldu

Büyükkılıç, Bahçeşehir Koleji’nin “Kariyer günleri” konuğu oldu

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Bahçeşehir Kolejiöğrencilerinin  “Kariyer günleri” konulu toplantısına iştirak ederek öğrencilik yılları ve mesleği hakkında öğrenciler ile sohbet etti, çalışma hayatından örnekler verdi.

Öğrencilerin düzenlemiş olduğu bu tür etkinlikleri çok önemsediklerini, çünkü eğitime önem verdiklerini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç,  Kariye  günleri etkinlikleri ile lise öğrencilerine; Develi İlçesinin bir köyünden, zamanın getirmiş olduğu tüm zor şartlara rağmen Tıp fakültesine gidilebildiğini ve demokrasinin güzel bir örneği ile, halk tarafından seçilerek Belediye başkanı olunabileceğini anlattı.

Bahçeşehir KolejiMüdürü Kasım UGUR ile Kariyer günleri seminerinden önce okul binası ve sınıfları gezen Başkan Büyükkılıç : “Bahçeşehir Kolejiöğrencilerinin düzenlemiş olduğu Kariyer günleri’nin konuğu olmaktan son derece mutlu oldum. Melikgazi ilçesinde okuyan öğrenciler çok şanslı çünkü Kayserililer eğitime ve öğretime büyük önem vermektedir. Her bir eğitim yuvası bir hayırseverin ismini taşımaktadır. Milli Eğitim tüm olanakları sergiliyor ve belediye olarak da bu bütünlüğe hizmet ediyoruz. Öğrencilerimiz bu tür etkinlikler ile ufuklarını açıyor, meslekler hakkında bilgiler ediniyor ve geleceklerini planlıyor. Sizler şanslı bir nesilsiniz. Devletimiz ve yerel yöneticiler olarak bizler öğrencilerimize her türlü imkanı sağlıyoruz. Sizlere de sadece çalışmak düşüyor. Çünkü sizlerden, başta aileniz ve bu millet çok şeyler bekliyor. Türkiye’yi 2023 hedefine ulaştıracak olan siz gençlerimizsiniz” dedi.

Kariyer günleri’ nin konuğu Dr. Memduh Büyükkılıç katılımcı öğrencilerin sorularını kendi yaşamından örnekler vererek cevaplandırdı ve öğrencilerle ayrı ayrı sohbet ederek tecrübelerini ve anılarını paylaştı.

Başkan Dr. Memduh  Büyükkılıç, gençlerimizle bizleri bir araya getiren bu güzel organizasyondan dolayı Bahçeşehir Koleji’nin çok değerli yöneticilerine ve öğrencilerine teşekkür ettiğini, başarılar dilediğini sözlerine ekledi.

Göz Atabilirsiniz.

Türkiye’nin En Girişimci ve Yenilikçi Üniversiteleri

Abdullah Gül Üniversitesi 12’nci Sıraya Yükseldi Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi” …