Ana Sayfa / Haberler / Sağlık / Bölge, acil sağlık hizmetleri koordinasyon merkezi toplantısı Kayseri’de yapıldı

Bölge, acil sağlık hizmetleri koordinasyon merkezi toplantısı Kayseri’de yapıldı

11. Bölge Koordinatör ili olarak Niğde, Nevşehir ve Kayseri illerinin kısa adı ASKOM  olan acil sağlık hizmetleri koordinasyon merkezi sorumlularının katılımı ile Bölge ASKOM toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Kayseri İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servis Sorumlu Doktoru Prof. Dr. Levent Avşaroğulları ve ekibi, Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç Dr. İbrahim Özcan ve yöneticileri, Acil Sağlık Hizmetlerinden Sorumlu Müdür Yardımcıları, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürleri, İl Ambulans Servisi Başhekimleri, Kayseri Kamu Hastaneleri Birliğinden Tıbbi Hizmetler Başkanı, , Özel ve Kamu hastaneleri yöneticileri ve ASKOM temsilcileri katıldı.

Toplantıda; Hava38 (Helikopter ambulansı) ile ilgili katılımcılara bilgiler verildi. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroentroloji Kliniğinden Doç. Dr. Erkan Çağlar Kayseri’de yapılmakta olan ERCP ve Endoskopik Ultrasonografi (EUS) ile ilgili değerlendirmeler yaptı. Müdürlük tarafından Kayseri Acil Sağlık Hizmetleri sunumu yapıldı ve bölgenin dönem istatistikleri değerlendirildi.

Oturumu yöneten İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri acil sağlık hizmetlerinin sunumunda karşılaşılan sorunlarla ilgili gündem maddelerini değerlendirip herhangi bir sorun yaşanmaması için yapılacaklar ve yaşanan sıkıntılar hakkında çözüm önerilerini bildirdi. Toplantıda ayrıca, katılımcılardan bölgenin sağlık sorunları ile ilgili görüş, tavsiye ve önerileri alındı.

Göz Atabilirsiniz.

Ölü bebeklere, adli ve idari soruşturma…

Kayseri’de özel bir hastanede iki ayrı ailenin ölü bebeklerinin karışması ve birinin defnedilmesi olayından sonra …