Bobo, Kayserispor ile 3 yıllık sözleşme imzaladı

Kadrosunu güçlendirmek isteyen Kayserispor ilk önemli transferini gerçekleştirdi. Sarı-Kırmızılı ekip,  Beşiktaş’ın eski golcüsü Bobo’yu renklerine bağladı. İsmi Mersin İdman Yurdu ile de anılan Bobo’ya Kayserispor’un 6 ay önce teklif götürdüğü ve bazı nedenlerden dolayı ertelendiği ortaya çıktı.

Kayserispor, Brezilya’nın Cruzeiro takımında forma giyen Beşiktaş’ın eski golcüsü Bobo Deivson’la ile kulüp tesislerinde düzenlenen törenle sözleşme imzaladı. İmza töreninde konuşan Kayserispor Kulübü Genel Menajeri Süleyman Hurma, Bobo ile 6 ay öncesinde ilgilendiklerini ve teklifte bulunduklarını anlattı. Hurma, Bobo’nun takıma çok ciddi katkılar sağlayacağını ve gol kralı olmasını beklediklerini ifade etti. Mersin İdman Yurdu kulübüne ve camiasına da seslenen Hurma, “Mersin İdman Yurdu kulübü, camiasına ve taraftarını saygı duyarız. Ama şunu söylemek gerekir biz Mersin İdman Yurdu’nun bir futbolcusu ile değil, daha öncede konuştuğumuz ve teklifte götürdüğümüz bir başka kulübün oyuncuyla anlaştık. Bu konunun etikle bir ilgisi yok. Biz etik derken, bizim sözleşmesi devam eden oyuncuya teklif edilmesidir. Karıştırmamak gerekir” diye konuştu.

Bobo, Kayserispor’un kendisine lig ortasında 6 ay önce teklifte bulunduğunu anımsattı. Süleyman Hurma’nın Türkiye’den ayrıldıktan sonra sürekli kendisiyle konuştuğunu ifade eden Bobo, “Bana devre arasında, 6 ay önce Kayserispor’dan teklif geldi. Değerlendirdik. Gelmekte istedim. Ancak elimizde olmayan nedenlerden dolayı gerçekleşmedi. O nedenle tercihim ve benim hedeflerimle ilgili konuların gerçekleşebileceği kulüp Kayserispor olarak gördüm. Tercihim o nedenle Kayserispor oldu.” dedi. Bobo, Türkiye’den ayrıldıktan sonra Türk futbolunu da yakından takip ettiğini belirterek, Kayserispor’un güçlü bir kadroya sahip olduğunu ama   geçen sezon istediği hedefi gerçekleştiremediğini anlattı. Bu sezon istenilen hedefe ulaşacaklarını belirtti.

Süleyman Hurma, Amrabat ile ilgili bir soruya ise, “Amrabat artık bizim gündemimizde değil. Biz bundan sonrası için enerjimizi başka işlerimiz için harcayacağız. Kimsenin inadı uğruna bir şeyler yapamayız. Kararımız açıkladık. Amrabat bizim oyuncumuz. Sözleşmesi devam ediyor. Kararımız nettir. Artık basın mensupları olarak sizlerin de Amrabat’ı gündeminizden çıkarmasını tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından Bobo sözleşme imzalayarak Hurma ile tokalaştı. Bobo’nun eşi de Kayserispor kulübünde idi. Bobo, imza sonrası Kayserispor bayrağı ve formasıyla gazetecilere fotoğraf çektirdi.

27 yaşındaki Sambacı oyuncu, 6 sezon Beşiktaş forması ile Türkiye’de boy gösterdi. Toplam 227 resmi maçta 97 gol atmıştı.

Bir yanıt yazın