BEYAZŞEHİR SPOR KOMPLEKSİ AÇILDI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Beyazşehir Spor Kompleksi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Basketbol, voleybol, hentbol ve tenis gibi salon sporlarının yapılabileceği spor kompleksinde, fitness salonu, sauna gibi birimler de bulunuyor.

Yapımı Kocasinan Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve işletmesi Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Beyazşehir Spor Kompleksinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra Vali Orhan Düzgün, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Yaşar Karayel ve İsmail Tamer, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, ilçe belediye başkanları, sporcular, spor adamları ve Beyazşehir sakinleri katıldı. Burada da ilgi odağı olan Başkan Özhaseki yeni kurulan buz hokeyi takımının sporcuları ile sohbet etti, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Açılışta konuşan Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Koordinatörü Ali Üstünel, Kadir Has Stadı, Kongre ve Spor Merkezi, Atatürk Spor Kompleksi, Harikalar Diyarı Spor Tesisleri ve Buz Pisti ile belediye bünyesindeki spor okullarında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Spor okullarında 17 bin öğrenciye eğitim verildiğini ifade eden Üstünel, 25 parkta günde üç bin kişinin sabah sporu etkinliğine katıldığını ve ayrıca fitness salonlarında yılda ortalama üç bin üyeye hizmet verildiğini söyledi.

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız da konuşmasında bir yıl önce Beyazşehir’de yaptıkları toplantıda spor salonu istendiğini ve geçen sürede istenen salonu hizmet verir hale getirdiklerini belirtti. Verimli bir salon yapıldığını dile getiren Yıldız, emeği geçenlere teşekkür etti.

“HER İHTİYACI KARŞILADIK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise zaman içinde şehirlerin ihtiyaçlarının değiştiğini belirterek, “Bizlere de düşen ihtiyaçlara cevap vermek için çalışmaktır” dedi. Kayseri’ye ve Beyazşehir bölgesine yapılan hizmetlerden bahseden Başkan Özhaseki, 1 Şubat’ta hizmete girecek olan raylı sistem hattının önemine ve değerine vurgu yaparak, 1 kilometrelik raylı sistem hattının maliyetinin 5 milyon avro olduğunu söyledi. Dünyanın büyük şehirlerinde ne varsa Kayseri’ye kazandırdıklarını ifade eden Başkan Özhaseki, “Hepimizi faniyiz. Bırakıp gideceğiz. Fani olduğunu bilen insanın en önemli iki düşüncesinden birisi insanlara hizmet etmek ve duasını almak, ikincisi de eser bırakmaktır. İnsan odur ki bıraka bir eser, eser bırakmayanın yerinde yeller eser. İnşallah güzel eserler bırakarak sizlerin hayır duanızı alarak bu görevlerden ayrılmış oluruz. Tesisimizin mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Burada kazasız belasız spor yapılmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de konuşmasında Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri ile Kayseri’nin model ve marka şehir haline geldiğini belirterek emeği geçen tüm başkanlara teşekkür etti.

Vali Orhan Düzgün ise gelişen yaşam koşulları nedeniyle bu tür spor komplekslerine daha fazla ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi ve Kayseri’nin spor tesisleri açısından Türkiye’nin en şanslı illerinden biri olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Beyazşehir Spor Kompleksinin açılışı yapıldı. Salonu gezen katılımcılar basket atışı yaptı ve fitness salonunda spor yapanları izledi. Vali, milletvekilleri ve başkanlar ayrıca spor kompleksi çevresine hatıra fidanı dikti.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın