Bereket Ekspresi’ne Kayseri’de

Bayrampaşa Belediyesi tarafından “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla başlatılan “Bereket Ekspresi” etkinliği kapsamında Kayseri İstasyonu’nda 2 bin 500 kişiye iftar verdi.

Bayrampaşa Belediyesi’nin hayata geçirdiği proje çerçevesinde ‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ sloganıyla yola çıkan Bereket Ekspresi, Adapazarı, Bozüyük ve Yozgat‘tan sonra Kayseri‘ye ulaştı. Kayseri‘de yoğun ilginin olduğu Bereket Ekspresi, İstasyon Meydanı’nda yaklaşık 2 bin 500 kişiye iftar verdi. Bereket Ekspresi iftar programı, Kur’an tilaveti, musikiler, günün anlam ve önemi hakkında yapılan konuşmalarla sürdü. İftar programında, hep bir ağızdan İslam coğrafyasının muvaffak olması için dualar da edildi.

İftar programında konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Değerli hemşehrilerim, ağabeylerim, ablalarım hepiniz Bayrampaşa Belediyemizin düzenlediği iftar sofrasına hoşgeldiniz. Benim bir başka yerde vakfımızın düzenlediği bir iftar olacak ama burada böyle bir organizasyonda bulunmam gerektiğini arkadaşlarım bana söyleyince hemen oraya gitmeden buraya uğrayayım selam vereyim dedim. Hakikaten bu ortamı, huzuru görmeden gitmek bizim için kayıp olacakmış. Bu coşku, bu huzur, bu ortam ancak bu bizim İslam coğrafyasında olur. Bu kardeşliği ve bu coşkuyu Rabbim elimizden almasın, böyle devam etsin istiyorum” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Acar da, “Bugün Kayseri‘deyiz. Bereket Ekspresi, Adapazarı‘nda başladığı gidişini ve yürüyüşünü devam ettiriyor. Biliyorsunuz Adapazarı, Bozüyük, Eskişehir, Yozgat‘ta yaptığımız iftarlardan sonra bugün de Kayseri‘deyiz. Burada da büyük bir ilgi ile karşılandık” dedi.

Acar, “Biz istedik ki Balkanlardaki ve Anadolu’daki kardeşlerimizi bir araya getirelim. Birbirlerinin selamlarını onlara ulaştırmak istedik. Milli birlik ve kardeşlik projesinde yaptığımız, çorbada tuzumuz olsun. Bu projedeki niyetimiz, hem Balkanları hem de Anadolu’yu, orta Asya‘ya kadar uzanan bu coğrafyayı daha huzurlu bir ortama kavuşturmak. İnşallah bu iftarlarla buna bir nebze de olsa ışık tutmuş oluruz. Ama bu amaçla bu yollara düştük. Balkanlar’da, Ortadoğu’da ve Orta Asya‘da yaşayan kardeşlerimizi yine bu bütün içinde yaşatmak istiyoruz. İnşallah bu şekilde bu konvoy yürüyüşüne devam edecek. Bu yürüyüş Ramazan dışında başka ortamlarda da devam eder temennisiyle herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 z

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …