BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kayseri mitinginde konuştu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kayseri mitinginde yaptığı konuşmada, yalan ve dolan ile gelen oyu istemediklerini söyledi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmasında, “Biz bugüne kadar 21 yıllık mazisinde BBP asla bir eğiklik göstermedi. Biz doğru neredeyse onun yanında, yanlış neredeyse onun karşısında durduk. Biz yalnızca Allah’ın karşısında eğiliriz” dedi.

Destici, “Yerel seçime gidiyoruz. Başta iktidar partisi ve muhalefet partilerinin gündemi, milletin ve ülkenin gündemi ile ilgilenmiyorlar. Milleti nasıl kamplaştırırız da oradan oy alırız hesabı güdüyorlar. Biz bu güne kadar asla bu hesabın içinde olmadık. Milleti çatıştıracak oyu biz istemiyoruz. Biz onlara inat birlik, beraberlik, kardeşlik diyoruz.

BBP’nin bu seçimlerdeki yükselişi herkesi rahatsız etmiş vaziyette. Biz 81 ilin tamamında kendi adaylarımızla ve kendi amblemimizle seçime katılıyoruz. Bu seçimlerin hem oy oranını hem de belediye başkanlığı sayısını artırmada tek galibi BBP olacak. En büyük propagandaları, ‘Belediye iktidarda olmazsa hizmet gelmez’ oluyor. Bizim aldığımız belediyeleri 5 yıl yönettik. Hodri meydan. Gelin tarafsız bir heyet kuralım dolaşalım. Sizden 3 katından az hizmet yapmışsak bırakırız dedik. Biz bu güne kadar yalanla dolanla milletten oy istemedik.

İstanbul‘da meydana gelen ölümlerden hem iktidar hem de muhalefet nemalanmaya çalışıyor. Hayatını kaybedenler bizim evladımız. Berkin Elvan diye bir çocuğumuz hayatını kaybetti. Allah bu millete evlat acısı yaşatmasın. Kimse bu ölümler üzerinden siyaset yapmasın. Ölümlerden kimseye fayda gelmemiştir ve bundan sonra da gelmeyecektir.

Bu ölümleri bahane ederek, milleti sokağa indirerek, kamplaştırıp, ayrıştırarak, Türkiye‘yi kaos ortamına sürüklemek isteyenlere de hiç birimiz taviz vermemeliyiz. Çünkü hepimiz aynı geminin içindeyiz.

Yerel seçimi özerkliğin referandumu olarak görüyorlar. Ne iktidardan ne de muhalefetten buna karşı cevap yok. Onlar kendileri ile uğraşıyorlar. Bölücülere sesleniyorum. Aklınıza başınıza alın, hayallerinizi kabusa çeviririz. Heveslerinizi kursaklarında bırakırız. Bu millet sabırlıdır ama bu millet yeri gelince vatanı için canını verir.

Bu bizim milletimize namus sözüdür. BBP iktidarında güvenlik güçlerimize, polisimize, kundaktaki bebeklerimizi öldürenlere ve küçük yaşta çocuklarımızı kaçırıp öldürenler için mutlaka idam cezasını getireceğiz. Bu ülkede özerkliğe, çözüm sürecine karşı çıktığınız zaman ‘kan mı istiyorsunuz?’ diyorlar. Eğer gaflet içinde değilseniz başka bir şey içindesinizdir. Çözüm süreci başladığında terörü çözmez dedik. Özerklikle devletleşirler dedik. Dediğimiz adım adım gerçekleşiyor.

Irak‘ın toprak bütünlüğünden yanayız diyorlardı, şimdi Barzani’nin en büyük koruyucusu oldular.

Bu yerel seçimden sonra özerkliği ilan edeceklerini söylüyorlar. Bizimkilerden asla bir cevap yok.

BDP‘yi PKK‘nın atadığı komiserler yönetiyor. Türkiye‘nin bölünmesine önceden de karşı çıktık, şimdi de karşı çıkıyoruz.

Biz dün de inandığımızı söyledik, bu gün de inandığımızı söylüyoruz. Doğruları söylemek hizmet yandaşlığımı oluyor? Biz bu güne kadar duruşumuzu kimseye göre ayarlamadık. Onun için bu milletin yüz akı olduk.

Milletin gündeminin baş sırasında işsizlik var. Hükümet hep rakamların olumlu tarafını söylüyor, olumsuz taraflarını paylaşmıyor.

Tahliyelerden biz de memnun olduk. Tahliyelerin bir kısmı PKK‘lılara örtülü bir af olarak gerçekleştirildi. Biz bunu kabul etmiyoruz. Öbür tarafta açık işlenmiş cinayetler var. Bu faillerin de tahliye edilmesi milleti derinden yaraladı.

Kılıçdaroğlu dokunulmazlıkları kaldıracağını söylüyordu. Ak Parti, CHP, MHP, BDP anlaştı, hangi suçu işlerse işlesin milletvekilleri cezadan kurtuluyor. Benim size tavsiyem, denenmemişi deneyin. Denenmemişi deneyin” diye konuştu.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın