BAYRAM HAVASINDA TOPLU SÖZLEŞME

Kayseri Büyükşehir, Kocasinan, Melikgazi Belediyeleri ve KASKİ Genel Müdürlüğü ile Hak İş’e bağlı Hizmet İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı. Bayram havasında geçen imza töreninde Başkanlar Mehmet Özhaseki ve Memduh Büyükkılıç, işçilerle halay çekti.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde ilk konuşmayı yapan Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir, toplu sözleşmenin üç yıllık olduğunu ve her yıl için çalışanlara 200 lira net zam verildiğini söyledi. Başkanların bugüne kadar birlik, beraberlik ve huzur içinde çalışılmasına vesile olduklarını ifade eden Özdemir, “Kayseri’yi Türkiye’nin parlayan yıldızı yapan başkanlarımızla birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

“İŞVEREN GİBİ OLMADIK”

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız ise kendilerini bir işveren gibi hissetmediklerini dile getirerek, “Elbirliği ile bu şehirde yaşayan insanlara hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi. Konuşmasında belediye başkanlığındaki son günleri olduğunu da hatırlatan Başkan Yıldız, “Gönlünde bir burukluk olan varsa, önümüzde bir haftamız kaldı, yüz yüze görüşebilir helalleşebiliriz” diye konuştu.

“KAYSERİ İLE SİZLER SAYESİNDE ÖVÜNÜYORUZ”

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da bayram havasında, halaylar çekilerek sözleşmenin imzalanıyor olmasından dolayı duygulandığını belirterek, “Biz Kayseri ile övünüyoruz. Bizlerin övünmesini sağlayan sizlerin çalışmalarınızdır. Birbirimize saygıda sevgide kusur etmeden iş yapıyoruz” dedi.

“BAŞKAN ÖZHASEKİ HER KONUDA ÖNCÜ VE ÖRNEK”

Kayseri’de toplu sözleşmeleri bayram havasında, şenlik havasında imzaladıklarını dile getiren Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan ise Hak-İş ailesi olarak Kayseri’de hiç sorun yaşamadıklarını söyledi. Kayseri’ye her gelişlerinde kendisini yenileyen ve geliştiren bir belediyecilikle karşılaştıklarını vurgulayan Arslan, “Bu güzellikler içerden bakılınca belki fark edilmiyor; ama dışarıdan bakılınca şehrin gelişimini görmek mümkün. Kayseri’nin bu dinamizmini devam ettirmesi gerekiyor” dedi.

30 Mart’ta belediye başkanlığını bırakacak olan Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız’ı çok sevdiklerini ifade eden Arslan, “Bekir Abi’den bugüne kadar tek bir olumsuz cümle duymadık. Bir hakkımız yok ama varsa helal olsun” diye konuştu.

Taşeron işçilerle ilgili çalışmalara da değinen Arslan bu konuda Başkan Özhaseki’nin yapmış olduğu çalışma ve desteklerden övgüyle söz etti. Arslan, konuyu Başbakan R. Tayyip Erdoğan’a kadar ulaştıran Başkan Özhaseki’nin her konuda olduğu gibi bu konuda da öncü ve örnek olduğunu dile getirdi.

“KALKINMA HAMLELERİ YAPIYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de bugüne kadar olduğu gibi kavgasız, gürültüsüz, gönül rızası ile bir sözleşme imzalandığını belirtti. Belediye başkanlığının ilk günlerinde belediyenin borçlu olması nedeniyle çalışanların parasını nasıl vereceğinin kaygısını çektiğini hatırlatan Başkan Özhaseki, o günlerden bugün devasa projeleri yapar hale geldiklerini kaydetti. Devlet projeleri gibi projeler, Erciyes gibi kalkınma hamleleri yaptıklarını ifade eden Başkan Mehmet Özhaseki, “Geriye doğru ne yaptınız derseniz, çok çalıştık. Hiç kimseyle kavgamız olmayacak dedik. Hiç kavga ettiğimizi duydunuz mu? Sendika ile aramızda kavga oldu mu? İlçe belediye başkanlarımızla kavgamızı duyan var mı? Kavga etmedik, çünkü biz üzüm yemek istiyoruz, bağcıyla işimiz yok” dedi. Bu işleri tek başına yapmadığını dile getiren Özhaseki, “Cenabı Allah bir sevap veriyorsa, hepimiz paylaşıyoruz. Toplu sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından üç yıllık toplu sözleşme başkanlar tarafından imzalandı. İmza töreninde sendika başkanları, belediye başkanlarına işçiler adına plaket ve çiçek takdim etti

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın