Bakan Taner Yıldız “Türkiye’de büyük bir oyun oynanıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Türkiye’de büyük bir oyun oynanıyor. Türkiye ne zaman kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir ülke oldu, her on yılda bir paçasından tutulup aşağı çekilmek istendi” dedi.

Bakan Yıldız, partisinin Pınarbaşı ilçesindeki seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, 30 Mart seçimlerinin Türkiye için büyük önem taşıdığını söyledi.

30 Mart’ta yapılacak seçimlerin, Türkiye‘nin kendi ayakları üzerinde koşabilmesiyle alakalı bir seçim olduğunu ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

“Türkiye’de büyük bir oyun oynanıyor. Türkiye ne zaman kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir ülke oldu, her on yılda bir paçasından tutulup aşağı çekilmek istendi. 1960’da, 1970’de, 1980’de ve 1997’de, son olarak da 17 Aralık’ta bu tür oyunlara başvuruldu. Düşünebiliyor musunuz, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Gezi Parkı‘nda yaşanan olaylar sırasında bir pankart açılıyor, ‘Zulüm 1453’de başladı’ diye. Başbakzanımız 1071 Caddesi’nin açılışını yaptığı sırada Bizans elbisesi giymiş, elinde kılıç olan birisi, ‘Biz burayı açtırmayız’ diyor. Şimdi de Türkiye‘de benzer bir oyun oynanıyor.”

– “Türkiye, bu büyük oyuna müsaade etmeyecek”

Türkiye‘nin 11 yıllık kazanımlarının geri çekilmek istendiğini vurgulayan Yıldız, şöyle devam etti:

“Babalarımızın zamanında değil, dedelerimizin zamanında da değil, 1981’de Anıtkabir‘deki bayrağın ipini yerli üretiyoruz diye haber yapıldı. Çünkü fazlasını üretemiyorduk. Geçen ay A-4 uydusunu uzaya fırlattık. Farkı görebiliyor musunuz? Türkiye bu büyük oyuna müsaade etmeyecek. Türkiye‘yi geri götürmek isteyenlere, koalisyon hükümetlerine götürmek isteyenlere izin vermedik, 30 Mart’ta da vermeyeceğiz. Bunun yurt dışında da yurt içinde de işbirlikçileri olabilir. Düşünün, bu ülkede Cumhurbaşkanı dinleniyor, Başbakan dinleniyor, Enerji Bakanı 2,5 yıldır ‘bir terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle’ dinleniyor. Böyle bir şey yapılabilir mi? Siz dinleyip de ne yapacaksınız, kapı komşunuza mı vereceksiniz? Hayır, daha uzaklara vereceksiniz. Bunun adı casusluktur.”

Açılışa, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Ak Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de katıldı.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın