AŞK-I NEBİ KONSERİ VERDİ

Isparta Belediyesi halktan gelen yoğun istek üzerine ramazan ayının ilk programında Türkiye’nin ilk kadın naathanı olan ve Türk Tasavvuf Musikisi sanatçısı Emine Sevinç Öksüzoğlu’nu konuk etti. Neyzen Fevzi Uyumaz ve Şuara Türk Tasavvuf Musiki Grubu eşliğinde gerçekleşen programa ilgi oldukça dikkat çekiciydi. Konserin gece yarısına yakın bir zamanda  başlamasına rağmen vatandaşın yoğun ilgisi de gözlerden kaçmadı. Belediye yine her zaman olduğu gibi ramazan  özel programında vatandaşına ücretsiz çay ikram etmeyi de ihmal etmedi.

Isparta Kaymakkapı meydanında sahne alan Türkiye’nin İlk Kadın Naathanı ve Türk Tasavvuf Musikisi sanatçısı Emine Sevinç Öksüzoğlu, huzur veren kadife sesi ile birbirinden güzel ilahilerle izlemeye gelenlere duygu dolu huzurlu anlar yaşattı. Emine Sevinç Öksüzoğlu Isparta Belediyesinin Ramazan etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen konser programında, meydanı dolduran Isparta halkı tarafından dakikalarca alkışlandı. Şuara Tasavvuf Musiki Grubu eşliğinde seslendirdiği eserlere, neyzen Fevzi Uyumaz’da Kaside-i Şeriflerle eşlik etti. Etkili sesi ve güçlü yorumu ile Isparta halkı tarafından tam not alan Öksüzoğlu, gecenin ilerleyen saatleri olmasına rağmen Ispartalılar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Konser programında okuduğu Ayin-i Şerif eşliğinde Sema eden semazenler ise görülmeye değerdi. Konser sonunda sanatçıya, teşekkür şilti, güller diyarı Isparta’nın mis kokulu gül demeti, gül ürünlerinden oluşan hediye paketi ve halı üzerine işlenmiş sanatçının bir fotoğrafı takdim edildi.

Önümüzdeki günlerde yurt içinde ve yurt dışında vereceği Aşk-ı Nebi konser programları ile sevenleriyle buluşmaya devam edecek olan Şuara Türk Tasavvuf Musiki Grubu ve Sanatçı Öksüzoğlu, geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başakşehir Kültür Merkezi başta olmak üzere, İstanbul genelinde de Aşk-ı Nebi konserleri vermişti. 

Sanatçı; “geçtiğimiz yıl boyunca konser programlarımızı Aşkname adı altında verdik. Bu sene verdiğimiz konserlerimizi Aşk-ı Nebi adı altında vermekteyiz. Her konserimizde Peygamberimiz (S.A.V.) Efendimizi anarak, O’na ithaf etmekteyiz.” diye konuştuIMG_2360 [640x480] IMG_2470 [640x480]

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …