ASİMDER’den 2015 yılı uyarısı

ASİMDER Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Ermenistan Diasporası ile ilgili açıklamalarda bulundu

Uluslar Arası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Ermenistan Diaspora Bakanlığı ve Avrupa’daki Ermeni lobilerin Türkiye kanunlarına uygun olarak kurulan bazı dernek ve teşkilatlarının sözde Ermeni soykırımının 100. yılı olan 2015’te aktif çalışmaları yönünde talimat verildiği duyumunu aldıklarını iddia ederek, yetkililere uyarılarda bulundu.

Ermeni turistlerin Ani Harabeler’inde Ermenistan bayrağı açıp, marşlar söylediğini belirten ASİMDER Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, “Ermeni lobilerinin son aylarda Ermenistan Anayasası’ndaki bağımsızlık bildirgesinin 11. Maddesi’nde Batı Ermenistan olarak tanıdığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizdeki şehirleri hedef seçtiği ve bu bölgedeki şehirlerde kışkırtıcı, halkı tahrik edici faaliyetler yapma kararı aldıklarını çok iyi biliyoruz” dedi.

Türkiye sınırlarını tanımayan Ermenistan devlet yetkililerinin bu tahrik olaylarının kendi Diaspora Bakanlığı’nca gizli olarak destekleme kararı aldığını öne süren Ermiş, “Ermenistan Diaspora Bakanlığı ve Avrupa’daki Ermeni lobileri, Türkiye kanunlarına uygun olarak kurulan bazı dernek ve teşkilatlarının da sözde Ermeni soykırımının 100. yılı olan 2015’te, hazır olma ve aktif çalışmaları yönünde talimat verildiği duyumunu aldığımız bugünlerde, biz ASİMDER olarak yaptığımız basın açıklamalarıyla yetkili makamları sürekli uyardık. Özellikle Ermenistan; Van, Kars, Iğdır, Muş ve Ağrı illerimizde sinsi ve kahpe planlarını uygulamak istedikleri şehirlerimizdir. Ermenistan Diaspora Başkanlığı’nın bu gizli planlarını çok dikkatli ve iyi izlemek lazım. Halkımız da bu tahriklere ve kahpece yapılan planlara kapılmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Ermeni turistlerin Van’da Ermenistan bayrağı açıp, marşlar okumasına dikkat çeken Ermiş, “Hakkari ilimizde de yine bir otelde, Avrupa’dan gelen Ermeni misyonerlerle toplantı yapılmıştır. Bu illerimizde yapılan bu tür sinsi planlara kimler göz yumuyor? Ermeni bayrağı açıp Ermenistan marşı okumalarına kimler göz yumuyor? Bu Ermeni gruplarına bu rahatlığı kim veriyor? ASİMDER olarak bu sorumsuzluğun takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Avrupa Birliği hassas durumdaki mültecilere yeni destek sağlıyor

UNHCR, Avrupa Birliği’nin Sivil Koruma ve İnsani Yardım Birimi aracılığıyla, uluslararası koruma ihtiyacı içindeki kişilerin …