Apple, Samsung’un Açtığı Davaya İtirazda Bulunmuyor ve Artık Ürünlerin Toplatılması Arayışında da Değil!

Apple ve Samsung arasındaki davalar uzun süredir devam etmekte. Nihayet bir karar çıkan Mayıs ayındaki duruşma detaylarını daha önce Apple’ın devam ederek Samsung’un ürünlerini yasaklatmak istediğini anlatmıştık. Görünen o ki, Apple ürünlerin toplatılması konusundaki fikrini değiştirmiş.

28 Temmuz 2014 tarihi itibariyle Apple, USA Temyiz Mahkemesine, yaptıkları itirazı geri çekmek için başvuruda bulundu. Elbette bu demek değildir ki Apple artık Samsung ürünlerinin yasaklatılmasına yönelik fikirlerini tamamen değiştirdi.

FOSS Patentte fark edilen bu gelişmeye yönelik yazıyı aşağıda okuyabilirsiniz;

Apple, ileriye yönelik, mevcut davaların sonuçlanması ve itirazların olmaması yönünde reforma gidecek.

Apple’ın avukatı, Samsung’un avukatıyla bu yönde ilerlemeye yönelik görüşmeler yaptı. Samsung bu yönde ilerlemeye karşı olmadığını ve temyize gitmeyeceğini belirtti.

Apple, Samsung’un 23 ürününün yasaklatılmasına yönelik mahkeme kararına sahip olsa da, aslında tam olarak buna sahip olmadığı söylenebilir. Netica olarak Apple, itirazda bulunup bu ürünlerin yasaklatılmasına yönelik adımlar atmıştı. Uzun bir süre boyunca devam eden duruşmalar ve itirazlar sonrasında Apple, 1 kere çok yaklaşmış olmasına rağmen, 2 kez ürünlerin yasaklatılmasına yönelik talebine red cevabı aldı.

Samsung, Apple’ın bu adımını kabul etmiş olsa da, jürinin bulgularını tersine çevirmeye yönelik itirazlarda bulunmaya devam edecektir.

Hakkında Davut GÜLEÇ

Göz Atabilirsiniz.

Ekonomi-teknoloji, kültür-sanat, magazin-yaşam haberleri, TUİK verileri (29.12.2021)

SabancıDx’den Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) iş birliği ile 100 kadına siber güvenlik ve analitik eğitimiDijital …