Altı Bakanlık, uyuşturucuyla mücadele için bir araya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ev sahipliğinde, Adalet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Milli Eğitim ile Sağlık Bakanlıkları arasında Uyuşturucuyla Mücadele İstişare toplantısı gerçekleştirildi.

Soylu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı’nı temsilen Bakan Yardımcısı Reha Denemeç ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Mücahit Öztürk ve bakanlık yetkilileri katıldı. Bakanlık sitesindeki  habere göre, her bakanlığın uyuşturucuyla mücadelede yaptığı faaliyetlerin anlatıldığı ve 2018 yılının değerlendirildiği toplantıda, 2019 yılında yapılacak çalışmalar da ele alındı.

Toplantıda, uyuşturucuyla mücadele konusu, arzla mücadele, eğitim/önleme ile tedavi/rehabilitasyon olarak üç başlıkta ele alındı.

Uyuşturucuyla mücadelede bakanlıklar arası koordinasyonun arttırılması, koordinasyon, iş birliği ve istişarenin sürekliliğinin sağlanması için düzenli bir zemin oluşturması konularının görüşüldüğü toplantıda, Bakanlığın uyuşturucuyla mücadelede yürüttüğü faaliyetler de anlatıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Hakkı Seydioğulları sunum gerçekleştirdi. Toplantıda İçişleri Bakanlığı’nın diğer bakanlıklardan beklentileri ve diğer bakanlıkların İçişleri Bakanlığı’ndan beklenti ve talepleri istişare edildi.  Bu arada bir sonraki toplantının Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ev sahipliğinde yapılması kararlaştırıldı.

Hakkında Davut GÜLEÇ

Göz Atabilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği Üretim Operasyonu: 6 Gözaltı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği Ekipleri Bitcoin Madenciliği üretenler karşı …