AKANSU, İSTİKBAL, YELKENOĞLU VE ALİYE BOYDAK KOLEJLERİ İÇİN BAŞARI SINAVI

Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan ilköğretim okulları, Kayseri’de eğitim gören dördüncü sınıf öğrencilerini Türkçe- matematik deneme sınavında bir araya getirdi. Başarılı öğrencilere ortaokul eğitimi süresince eğitim bursu verilecek olan Türkçe-Matematik Yarışması’na öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Öğrenciler sınav salonlarında ter dökerken, velilerin de okulların bahçesinde heyecanlı anlar yaşadığı görüldü. 2 binden fazla 4. sınıf öğrencinin katıldığı Türkçe Matematik sınavı; Akansu, İstikbal, Yelkenoğlu ve Aliye Boydak Kolejleri’nde  gerçekleştirildi. Öğrenciler kendilerini deneme ve becerilerini ölçebilme imkânı bulurken aynı zamanda özel okulda ücretsiz okuyabilme fırsatını da değerlendirmeye çalıştılar. Sınavda yöneltilen soruların cevap anahtarları ve çözüm videoları okullarının resmi internet sitelerinde sınav bitiminden itibaren duyurulurken, sıralama listesi ise ileriki günlerde açıklanacak.

Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Köksal, amaçlarının kaliteli eğitimi Kayseri ve Türkiye için daha da artırmak olduğunu söyledi. Eğitim kurumları bünyesinde yer alan çocuk akademilerine, ilk ve ortaokullara ve liselere ilginin her geçen gün arttığını ve öğrenci sayılarının 3200’e ulaştığını vurgulayan Köksal, okullarında uluslararası programların da uygulandığının altını çizdi. Yapılan il geneli deneme  sınavlarıyla öğrencilerin özgüven kazanmalarına ve  kendilerini geliştirmelerine katkı sağladıklarını belirten Köksal, aynı zamanda da Kayseri’deki her öğrenciye kurumlarının kapısını açtıklarını ifade etti.

Ali Köksal, “Eğitimde başarıyı ödüllendirmek kurumsal olarak önceliklerimiz arasındadır, sınavımıza katılan bütün öğrencilere ve ailelerine bizlere göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederim, bu gün sadece dördüncü sınıflardan 2000’den fazla öğrenci ağırlamış olmamız genel bir sınavda bu sayının en az 20 bin öğrenciye ulaşacağını gösterir. “ şeklinde konuştu.

mat yarışma (1) [640x480] mat yarışma (2) [640x480] mat yarışma (3) [640x480]

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın