AK Parti’nin Kayseri’deki Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

Kayseri’de, Ak Parti’nin büyükşehir belediyesi ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısı yapıldı. Aday tanıtım toplantısında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Ak Parti olarak her zaman yoksulun yanında, yolsuzluk yapanın karşısında bulunduk. Kim yolsuzluk, usulsüzlük yaptıysa onun karşısındayız” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Kültür Sanat Merkezi’nde yapılan aday tanıtım toplantısına; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, Ak Parti milletvekilleri Yaşar Karayel, İsmail Tamer, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Ak Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, ilçe belediye başkan adayları ve çok sayıda Ak Parti üyesi katıldı. Aday tanıtım toplantısında açılış konuşmasını yapan Dengiz, “Belirlenen adaylarımızın tüm ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Buradan daha önce partimize hizmet eden belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de beraber çalışacağımızı belirtmek istiyorum. Biz zaman zaman sizlerle bir araya geldiğimiz toplantılarda 30 Mart seçimlerinin ne kadar zor ve önemli olduğunu söylüyorduk. Bu yaşanan süreç bunu bizlere bir kez daha kanıtladı. İnşallah hem büyükşehir belediyesini hem de diğer ilçelerimizi kazanıp Başbakanımıza ne kadar sahip çıktığımızı göstereceğiz” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise, “Bu öyle bir hizmet kervanı ki Kayseri’de uğramadığı hiçbir sokak kalmadı. Hangi sokağa vardıysak oradaki insanların duasını aldık. Göreve başladığımız günden bu yana destanlar yazdık. İnsanlar önüne çıktığımızda bir takım sözler verdik. ‘Size hizmet vereceğiz’ dedik. İnsanlara ne söz verdiysek yaptık. Hiç kimseyi dışlamadık ve hizmet yaptık. Biz bu yola çıkarken yine insanlarımızın karşına çıkıp zihniyet devrimi yapacağımızı söyledik. Herkesin belediye başkanı olmaya gayret ettik. Adaletten ayrılmadık. Sizin hakkınızı savunmak için gayret ettik. ‘Eğer sizler bize güvenirseniz bizler de sizler için çalışırız’ dedik. Yine bu yola çıkarken insanlarımızın karşısına çıkıp ‘sizleri aldatanlardan olmayacağız, aklımızda ne varsa dilimizdekini size söyleyeceğiz’ dedik. Allah’a şükür onu yaptık” şeklinde konuştu.

İlçe gezileri yaptıklarını belirten Özhaseki, “İnşallah büyükşehir olarak hizmetlerimiz ilçelere doğru yayılmaya başlayacak. Bugün aday tanıtım toplantımızı yapıyoruz. İlçe ilçe gezip neler yapabileceğimizi söyleyeceğiz. Şehrimize neler yaptıysak ilçelere de aynı şeyleri yapacağımızı anlatacağız” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da, “Genel merkezimizde onaylanmış belediye başkan adaylarımızın ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şu ana kadar başarıyla görev yapan başkanlarımıza haklarını helal etmelerini ve teşekkürlerimizi sunuyorum. Değerli arkadaşlar bizler birçok sıkıntılar yaşadık. Her zaman karşımızda bizi sevemeyenler olmuştur. Bu normal. Türkiye’de yüzde 50’si ‘Ak Parti’ derken diğer yüzde 50’si ‘hayır’ diyor. Biz buna saygı duyuyoruz. Biz hiç kimseyi ayırmadık. Biz Türkiye’nin dört bir yanına hizmetlerimizi götürmeye devam ediyoruz. 12 yıldan bu yana Türkiye’de sizlerin de gayretleriyle siyasi istikrarı oluşturma gayretindeyiz” diye konuştu.

“17 Aralık’tan sonra siyasi istikrarın bozulmasını isteyenler var” diyen Yıldız, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin temeli ile oynadılar. Her birinizin duaları ve göz yaşlarıyla oluşan siyasi istikrarın bir anda bozulmasına müsaade etmeyiz. Siz sermayenizi 5 katına, 7 katına çıkartacaksınız ama siyasi istikrarın korunmasıyla ilgili bir şey yapmayacaksınız. Bu olmaz ve kabul edilemez. Bakın 17 Aralık’tan sonra bir zarar oluştu. Bu zararın sürdürülebilir olacağına inanmıyoruz. Faiz ve Euro’da eski fiyatına dönecektir. Bu süreçte 120 milyar dolar zarar oldu.”

Cumhuriyet Halk Partisini eleştiren Yıldız, “Siz bu ülkede seçilene ‘diktatör’, ‘bidon kafalı’ diyeceksiniz, sonra demokrasiye inandığınızı söyleyeceksiniz. Ak Parti olarak her zaman yoksulun yanında, yolsuzluk yapanın karşısında bulunduk. Kim yolsuzluk, usulsüzlük yaptıysa onun karşısındayız. Onu korumamız söz konusu değil. Eğer siz bu ülkenin Başbakanını beğenmiyorsanız 30 Mart yerel seçimleri, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri var. Hepsi 2 yıl içinde tamamlanacak. Biz yoksula makarna kömür dağıtıyoruz. Merhametimizin sulandırılmasına müsaade etmeyeceğiz. Elimizi yoksulun elinden çekmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere değinen Yıldız, şöyle devam etti: “Başkanlarımızın bahsettiği gibi bizler her iki seçmenden birinin ‘evet’ dediği bir döneme geldik. Biz mazlum edebiyatı yapmıyoruz. Kapı kapı dolaşacağız. Teşkilatımızın her kademesinde görev yapan gönüldaşlarımız başta Kayseri olarak Türkiye’ye yüksek oranlı bir puan hediye etmiş olacağız. Bunu beraberce başarırız. Kayseri Türkiye’de oy oranlarıyla ilk üçe girebilecek bir ilimiz. Bunu inşallah başaracağız. İnşallah yeni adaylarımızın Kayserimize hayırlar getirmesini diliyorum. Adaylarımız Kayserimize hayırlı Uğurlu olsun.”

Yapılan konuşmaların ardından belediye başkan adayları tanıtıldı.

 

Bir cevap yazın