AK Partililer Kayseri Lisesinde

Ak Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç ile birlikte Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi toplantı salonunda gerçekleştirilen ‘Milli Mücadele ve İstiklal’ konulu toplantıya katıldı.

Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve Ak Parti İl Başkan yardımcısı Ramazan Bedir’de katıldı.

Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, burada yaptığı konuşmada, Milli Mücadele günlerinde son derece anlamlı bir davranış sergileyen Kayseri Lisesi öğrencilerinin Sakarya Savaşında adeta desten yazdığını ve böyle bir lisede konuşmacı olarak katılmanın büyük gururunu yaşadığını ifade etti.

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ise, iyi ki bugün burada olduklarını belirterek, “Biz öyle bir milletin evlatlarıyız ki, 82 yıl olmuş Mehmet Akif Ersoy’un bu dünyadan ayrılışına. Hep hayırla yâd ediliyor. Hep güzellikle hem de rahmetle yâd ediliyor. Bunu cenabı Allah birçok insana nasip etmiş ama özellikle Mehmet Akif Ersoy’un çok ciddi iz bırakmış, değer bırakmış bir büyüğümüz” dedi.

Ak Parti İl Başkan yardımcısı Ramazan Bedir’de Milli Şairimiz hakkında bilgiler verdi. Bedir;, “1873 yılında İstanbul’un fatih semtinde dünyada gözlerini açan aslen Arnavut olan bir şairimiz. Sadece şair mi değil aynı zamanda kendisi üniversite de okutman olan ve kederi, derdi milli mücadele dönemine denk gelmesi hasebiyle aynı zamanda “Asımın Nesli” tabir etmiş olduğum o çizgiyi yakalamak için ömrünü harcayan bir şairimiz” diye konuştu.

Göz Atabilirsiniz.

Başkan Çopuroğlu: Hacılar’da şehrimizin en önemli ilçelerinden birisidir

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan’ı ziyaret etti. Başkan …