Ana Sayfa / Haberler / Politika / AK Parti Danışma meclisinde ‘Tebrik ve teşükkür belgeleri’ dağıtıldı

AK Parti Danışma meclisinde ‘Tebrik ve teşükkür belgeleri’ dağıtıldı

Melikgazi belediyesi kültür salonunda gerçekleştirilen AK Parti Kayseri Aralık ayı il danışma meclis toplantısında, Sarıoğlan belediye başkanı Ali Osman Yıldız ile ilçe başkanı Ahmet Cerit’e, Başbakan Ahmet Davutoğlu imzalı ‘Tebrik ve teşekkür belgesi’ verildi.
Ekonomi bakanı Mustafa Elitaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanı, Ak Parti Kayseri milletvekili Taner Yıldız, İsmail Tamer, Büyükşehir belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti il başkanı Hüseyin Cahit Özden, ilçe belediye başkanları ve partililerin katıldığı törende, özellikle son yapılan iki genel seçimde başarı gösteren belediye başkanları ile parti yöneticilerine ‘Tebrik ve teşekkür belgesi’ verildi.
Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ile AK Parti ilçe başkanı Ahmet Cerit’e Başbakan Ahmet Davutoğlu imzalı ‘başarı belgesi’ni AK parti milletvekili Sami Dedeoğlu verdi.
Törende konuşan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Rusya ile yaşanan krizle ilgili bilgiler verirken, “sınırlarımızı geçen uçakların defalarca uyarılmalarına rağmen, bu ihlali yapmaya devam edince düşürülmesiyle ortaya çıkan kriz, maalesef Rus tarafının çok hissi bir yaklaşım göstermesiyle birlikte, her gün farklı değerlendirmeler sonucunda, pek iyi bir noktaya gittiğini söylemek mümkün değil. Bir yandan sayın Cumhurbaşkanımız, bir taraftan da sayın Başbakanımız, Dışişleri bakanımız ve bizler, bu meselenin siyasi ve askeri bir mesele olduğunu, ekonomik olaylarla birleştirmenin doğru olamayacağı yönündeki değerlendirmelerimize rağmen, Rusya devlet başkanı her gün yeni açıklamalarla bu krizi derinleştirme çabası içinde” diye konuştu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında ve talimatları doğrultusunda konunun taraflarıyla acil durum tespiti yaptıklarını bildiren Elitaş, şunları kaydetti:
“Rusya’ya yapılan ihracatın Rusya’dan yapılan ithalatın ekonomimize nasıl bir yansıması olacağını ele aldık. Sonuçlar, bu hafta sayın Başbakanımıza sunuldu, çeşitli alternatifler sunuldu. Muhtemelen sayın başbakanımız bu konuyu Salı günü açıklayabilir. Rusya’yla yapılan ticaret konusunda hiç kimsenin, ben buradan mağdur olurum diye bir endişeye kapılmaması lazım. Ekonomi bakanlığı müsteşarlığının başkanlığında bir Rusya masası oluşturduk. Burada odalarımız, borsalarımız, ihracatçı meclislerimiz, sürekli bilgileri bize ulaştırıyorlar. Sorunlar tespit edilip, çözüm yolları araştırılıyor. Yaş sebze ve meyve ihracatıyla ilgili olarak kullanım ömürleri nedeniyle acil bir durum tespiti yaptık, diğer ürünlerle ilgili de çalışmalar sürüyor. Rusya’ya alternatif pazarlar nereleriyle, bunları araştırıp bulup oraya agresif bir atılım yapmakla birlikte o boşluğu, eksikliği doldurmak için gayret göstereceğiz. Aşamayacağımız engel yok diye düşünüyoruz.”

Göz Atabilirsiniz.

AK Partililer Kayseri Lisesinde

Ak Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı …