Agün Rektörü İstifa Etti

Kayseri’de 2’nci Devlet Üniversitesi olarak kurulan ve Cumhurbaşkanı Abdulah Gül’ün adının verildiği, Abdullah Gül Üniversitesi’nin atanmış ilk Rektörü Prof. Dr. Musa Hakan Asyalı, görevinden istifa etti. YÖK tarafından istifası kabul edilen Prof. Dr. Asyalı, istifa gerekçesi hakkında bilgi vermedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından, 9 Aralık 2010 tarihinde kendi adını taşıyan Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü görevine Prof.Dr. Musa Hakan Asyalı atandı. Prof.Dr. Asyalı, istifa dilekçesini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün son Kayseri ziyareti sonrası yök’e gönderdiği, 27 Haziran tarihli istifa dilekçesinin yök’ün son toplantısında kabul edildiği belirlendi.

Ankara’dan Kayseri’ye gelirken soruları telefonla yanıtlayan Prof.Dr. Musa Hakan Asyalı, istifasının yök Yönetim Kurulu toplantısında görüşülerek kabul edildiğini söyledi. Prof.Dr. Asyalı, şöyle dedi:

“İstifa dilekçemi 27 Haziran’da yök’e sunmuştum. Son toplantıda görüşülerek kabul edildi. İstifamın kabul edildiği tarafıma resmi olarak bildirildi. İstifa gerekçem konusunda konuşmak istemiyorum. Önümüzdeki günlerde bu konuda daha detaylı açıklamalar yapılacaktır. Ben sadece istifa ettiğimi belirtmenin ötesinde bir şey söylemeyeceğim. Görevde kaldığım süre zarfında büyük desteklerini gördüğüm Kayseri kamuoyu, il yöneticilerine, bilimsel ve akademlik çevrelere çok teşekkür ederim.”

Bir yanıt yazın