Agü’den gençlere ‘İş Hayatına Dair İpuçlar’

zAbdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) tarafından,’İş Hayatına Dair İpuçlar’ konulu konferans düzenlendi. Konferansa iş adamı Ali Kibar konuşmacı olarak katıldı.

Abdullah Gül Üiversitesinde düzenlenen konferansa, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, İş adamı Ali kibar ve öğrenciler katıldı. Konferansta açılış konuşması yapan Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu,”Bugün Türkiye‘nin iş ve sanayide önemli ismi Ali Kibar’ı ağırlıyoruz. Daha önce bulunduğum üniversitelerde de söyledim. Bilgiyi üniversitede, kütüphanede, derslerde elde edebiliyoruz ama bizim elde edemediğimiz gerçek, hayat deneyimi. Bu gerçekten önemli. Üniversite yaşantımızda bunu pek sağlayamıyoruz. Bu açığı kapatmak için iş, sanayi, sanat ve spor dallarında “AGÜ TALKS” kapsamında değerli ve saygın kişileri davet ediyoruz. Konuklarımız bilgi birikimlerini bizimle paylaşıyorlar” diye konuştu.

Konferansa konuşmacı olarak katılan iş adamı Ali Kibar ise “Çocukluğumu Kayseri‘de geçirdim. Anadolu toprağının yaşam şartlarının verdiği güzellikler hatıramda. Bizleri ailelerimiz küçük yaşta ticarete meyilli yetiştirdi. Babamın mağazası vardı,yaz tatillerinde elimize çekirdek verip satmamızı isterlerdi. Burada çok sağlam bir altyapıda eğitim alıyorsunuz. Sizlerden topluma faydalı gençler bekliyoruz. Alacağınız eğitimler hem topluma hem de ailenize fayda sağlayacak. Her lisan bir insan. Sizlerin daha hızlı öğrendiği bu dönemde mümkün olduğu kadar öğrenmeye gayret edin. İş hayatında basamaklar birer birer çıkılır çok kolay gibi görünse de zaman alıyor. Yoğun bir çalışmanın esas olduğunu unutmamak lazım. Biz iş yaptığımız insanları ortaklık içinde görüyoruz. Siz birbirinizle iyi bir iletişim içinde olursanız uzun vadede kazanan siz olursunuz” şeklinde konuştu.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın