AGÜ, Macaristan Üniversiteleri ile İşbirliği Yapmaya Hazırlanıyor

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Macaristan’ın önde giden üniversiteleri ile öğrenci ve öğretim üyesi değişimi konusunda işbirliği yapmayı planlıyor
Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Ziyarette Şahbaz ve Sabuncuoğlu, Macaristan’daki bazı üniversitelerle AGÜ arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ile ortak araştırma projeleri yürütülmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
Rektör Sabuncuoğlu AGÜ’den akademisyenlerden oluşacak bir heyeti, Macaristan’daki üniversitelere bir çalışma ziyareti için gönderebileceklerini söyledi.
Şahbaz ise Macaristan’daki başarılı üniversiteler ile AGÜ arasında yapılacak bir işbirliğinin, Macar ve Türk toplumu arasında bilimsel ve kültürel işbirliği köprüleri kuracağını ve var olan ilişkileri de geliştireceğini kaydetti.
Rektör Sabuncuoğlu ziyaretin anısına Şahbaz’a plaket verdi.agü [640x480]

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın