ACILI POLİS EŞİ SORDU “KOCAMI BENDEN NİYE AYIRDINIZ? HAKKIMI HELAL ETMİYORUM SİZE”

Başbakanın Muş ilindeki mitinginde görev almak için Kayseri’den gece saatlerinde hareket eden 25 kişilik ekibi taşıyan araç Kırşehir ili Mucur ilçesi yakınlarında kaza yaptı. Kaza sonucu şehit olan 3 polis memurunun yakınlarının sözleri yürekleri dağladı. Acılı eş Esma Kılıç, eşi Abdullah Kılıç için gözyaşı dökerken kendisine başsağlığı dileyen milletvekilleri AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, İsmail Tamer ve Ahmet Öksüzkaya’ya, “Derdinizi 2 yaşındaki çocuğa anlatın. Eşime silahını bırakıp gitmesini söylemişler. Artık silahı da kimliği de bıraktı gitti. Sizin olsun” diye tepki gösterdi. Şehit Erdal Aydemir’in annesi Hatice Aydemir, milletvekillerine tepki göstererek, “Sizin çocuklarınıza bir şey oluyor mu? Yağmur da yaşta çocuğumu oraya gönderdiniz. Vermez olaydınız. Verdiğiniz paralar kendilerinin olsaydı” diye konuştu.

Kırşehir’deki kaza sonrasında şehit olan 3 polis memuru için Dünya Ticaret Merkezi’nde tören düzenlendi. Törene TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, milletvekilleri, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, daire müdürleri ve çok sayıda polis katıldı.

Düzenlenen törende acılı anne ve eşin feryadı ve tepkisi vardı. Önce ailelere Vali Orhan Düzgün ve Emniyet Müdürü Mustafa Aydın baş sağlığı diledi. Sonrasında ise Milletvekilleri. Şehit Resul Erdal Aydemir’in annesi Hatice Aydemir, kendisine başsağlığı dileyen milletvekillerine şunları söyledi; “Sizin çocuklarınıza bir şey oluyor mu? Hepsi bu. Sağ olun. Allah size de göstermesin. Başımız sağ olsun. Ne güzel. Ben bu yaşa getirdim ne güzel. Sizde yaşta yağmurda gönderin. Otobüsle çocuk gönderin. Çocuğum kendine zor bakıyordu size nasıl bakacaktı. Vermez olsalardı o parayı kendilerinin olsaydı.”

Acılı anne kendisine başsağlığı dileyen vali ve emniyet müdürüne de tepki göstererek, “Muş’a buradan araba gider mi? Muş’ta devlet yok mu? Devlet burayı korusun. Gece yağmur yağıyor. Gece şemsiye tuttum. Islanmasın diye. Oraya kadar bu otobüsle gidilir mi yağmurda yaşta. Otobüs gider mi? Nasıl gönderiyorsunuz. Allah’tan korkmuyorsunuz. Hiç mi bunun kızı, eşi var demiyor musunuz? Öpmeye kıyamazdım. Otobüste savurdunuz attınız. Kuzuma sarılamıyorum.” dedi.  

-SİLAHINI BIRAK DEDİLER

Şehit eşi Esma Kılıç en ağır tepkiyi gösteren oldu. Şehit annesi Esma Kılıç, baş sağlığı dileyen milletvekillerine, “Çocuğa anlatın. Sıkıntınızı derdinizi çocuğa anlatın. Tek başıma bu çocukla ben ne yapacağım. 2 yaşındaki çocuğumla ne yapacağız. Çocuğunu ve eşini düşünüyorsan silahını bırak git demişler. Bıraktı gitti. Silahta kimlikte onların olsun. Bir benim içim yandı ona. En son göreve gidiyorum dedi ve beni 2 dakika gördü gitti. Bana yüzünü gösterin. İşkence çektirmeyin. Nöbetleri ayarlamadınız kocamla görüşemiyordum.. Hakkımızı helal etmiyorum”” diye konuştu. Şehit eşi, nöbet uygulamasında kendisiyle nöbet günlerinin ayarlanmadığına da isyan etti ve tepki gösterdi.

Esma Kılıç, yine kendisine başsağlığı dileyen emniyet müdürü ve valiye de tepki göstererek, “Niye sahip çıkmadınız. Benim çocuğum ne olacak. 2 yaşında çocuğum. Size bir şey olmayacak. Akşam eve gideceksiniz. Olan bana olacak. Size bir şey olmayacak.” dedi.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, ailelere “Takdiri ilahi”, “Başınız sağ olsun” söylemlerinde bulundu. Elitaş’ta başsağlığı dileğinde bulundu.

-5 GÜN ÖNCE EŞİNİN HAMİLE OLDUĞUNU ÖĞRENMİŞ

Şehit polis memuru Ömer Aktaş, 5 gün önce eşiyle doktora gittikleri ve eşinin hamile olduğunu öğrendiği belirtiliyor. Eşi Dilara Aktaş, törende gözyaşlarına boğuldu. Yakınları teselli etmeye çalıştı. Meslektaşları ve yakınlarının ifadesine göre, Ömer ile Dilara Aktaş 5 gün önce çocuklarının olacağını öğrendiler.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın