50 Bin Koruma Memuru Alınacak

zİçişleri Bakanlığı’nın başlattığı çalışmayla ilk etapta 28 bin 500 koruma memuru alınacak. Daha sonra bu sayı 50 bini bulacak. Takvim’de yer alan habere göre, koruma memurları önemli devlet binaları hassas bölge ve noktalarda görev yapacak. Ayrıca hizmetin gerektirdiği kişi koruma işi de bu görevliler de olacak. Bunun yanında stadyumlar, spor müsabakaları sınavlar, konser, toplantı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu kapalı ve açık etkinliklerde de koruma memurları görev başında olacak.

GENİŞ YETKİLER OLACAK

Emniyet teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı içerisinde bulunacak olan koruma memurları da diğer polisler gibi üniformalı ve silahlı olarak görev yapacak. Ayrıca bu görevliler sivil olarak da hizmet verebilecek. Koruma memurları polise verilen, durdurma, kimlik sorma, kontrol, arama, yakalama, olay yerini ve delilleri koruma, muhafaza altına alma, silah ve zor kullanma yetkilerine de sahip olacak.

6 YILDA POLİS OLMA İMKANI VAR

En az lise mezunu olanlar koruma memuru olacak. 25 yaşından gün almayanlar başvurabilecek. Atanacaklar 4 ay süreyle koruma memurluğu eğitimi alacak. Eğitim süresince masraflar devletçe karşılanacak. Koruma memurluğu kadrolarına atanacaklar, beş yıl süreyle başka kurumlara naklen atanamayacak. En az altı yıl süreyle koruma görevi yapanlar kıdemli koruma memur olabilecek Polisliğe geçiş imkanı da bulunacak. Lisans mezunu olanlardan en az bir yıl süreyle kıdemli koruma memuru olanlar polis memuru olabilecek. Bunlara ait kontenjanlar Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunca belirlenecek. Kadroda ağırlık taşraya verilecek.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın