40 Yıl Sonra Okullarında Buluştular

Kayseri Arif Molu Anadolu Teknik ve Ticaret Lisesi 1972 mezunları, 40 sene sonra bir araya geldi ve hasret giderdi. Dönemin öğretmeninin de katıldığı etkinlikte dönem arkadaşları, görüşmeyi tekrarlama planı yaptı.

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden toplanma kararı alan 1972 mezunları, 40 yıl aradan sonra ilk defa bir araya geldi. 7 farklı ilden gelenlerin de olduğu etkinliğe, 40 mezun katıldı. Akademisyen, mühendis, iş adamı, emekli ve memurdan oluşan mezunlar, 40 yılın hasretini birbirlerine sarılarak giderdi. 40 yıl önceki sınıflarına oturan mezunlar, öğretmenlerini dinledi. Dönem öğretmeni Ahmet Akdoğan ise, dönemin not defterine bakarak öğrencilerin notlarını okudu. Bazı mezunlar ise buluşma anını kayıt altına aldı.

Dönem öğretmeni 64 yaşındaki Ahmet Akdoğan duygulu anlar yaşadığını ifade ederek, “Çok heyecanlıyım. Öğrencilerimi burada gördüğüm için çok mutluyum. Geldikleri için öğrencilerime çok teşekkür ederim. Öğrencilerimin hepsi belli mevkilere gelmiş bu çok gurur verici bir şeydir” dedi.

Eski zaman öğrencileri ile zamane öğrencileri arasında fark olduğunu belirten Akdoğan, “40 yıl önceki öğretmenler ile 40 yıl sonraki öğrenciler arasında çok fark var. Dolayısıyla nesil git gide dejenere oluyor. Bu velilerden, çevreden, ekonomik şartlardan değişiyor” dedi.

1972 yılında mezun olan öğrencilerden Osman Güvez, “Arkadaşlarımla bir araya gelmekten çok memnun oldum. Hocamı gördüğüm için çok mutluyum. şimdiki öğrenciler, öğretmenlere sahip çıksınlar. Öğretmenlerini kırmasınlar” diye konuştu.

Bir başka mezun Şükrü Öztürk ise, “Şu an da çok mutluyum. 40 yıl öncesine geri döndüm. Ben de şu an da öğretmenim ben de. Biz 40 yıl aradan sonra bir araya geldik. Şimdikiler de öyle bir duygu yok. Bugün karneyi alıyor, yarın birbirlerine selam bile vermiyorlar” ifadelerini kullandı.

Mezunlar daha sonra sohbet ederek 40 yılın hasretini giderdi.

Bir cevap yazın