30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Kayseri Valiliği’nce düzenlenen Zafer Bayramı Resepsiyonu yapıldı.
Vali Süleyman Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Üs Komutanı Tuğgenaral Selçuk Aygün, Kayseri Milletvekilleri Mustafa Elitaş, Taner Yıldız ve üniversite rektörleri başta olmak üzere mülki ve askeri erkân ile siyasiler, sivil toplum kuruluşlarından davetliler, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.
Resepsiyon, Vali Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı’nın konuklarının kapıda karşılamasıyla başladı. Davetlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramlarını kutlayan Vali Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı, davetliler, şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilendiler.
Vali Kamçı, resepsiyonda yaptığı konuşmada, “30 Ağustos 1922, istiklal mücadelemizin  zaferle tamamlandığı tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, işgalci güçlere karşı tüm yokluk, yoksulluk ve zorluklara rağmen verilen destansı bir mücadele ile Ülkemiz işgalcilerden temizlenmiştir.  Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun da önemli bir miladı olan bu Büyük Zafer, en zorlu şartlarda milletin mücadeleden vazgeçmemesi, vatanını, bayrağını ve hürriyetini  canı pahasına koruması ile gerçekleşmiştir. Ülkemizi parçalamak isteyen işgalciler çaresiz kalırken tüm dünya, milletimizin izzetli direnişine tanıklık etmiştir. Bugün de, Ülkemizi bu kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerine ve onların yönlendiricisi olan emperyalist güçlere karşı birlik, beraberlik ve dayanışma içinde istikbal mücadelemizi sürdürüyoruz. 15 Temmuz’da FETÖ terör örgütü eliyle Ülkemize, milletimize ve bağımsızlığımıza yönelen hain darbe girişimi, aziz milletimizin 95 yıl önce Kurtuluş Savaşında gösterdiği iradenin bir tezahürü niteliğindedir. İstiklalimizi,  cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden güçlere karşı, birbirine kenetlenen milletimiz, darbecilere büyük bir ders vermiştir.” diye konuştu.
Milletimizden aldığımız güven ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gücüyle, şehit ve gazilerimizin emaneti olan bu kutlu topraklarda, refah ve huzur içerisinde yaşamak ve Cumhuriyetimizi payidar kılmak için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Vali Süleyman Kamçı, “Türkiye Cumhuriyeti’ni darbe teşebbüsleriyle, terörle, tehditle zayıf  düşürmeye çalışan güç odakları emellerine asla ulaşamayacak, millet-devlet kenetlenmesi karşısında mutlaka hezimete uğrayacaklardır.” Diye konuştu.
Vali Kamçı, Bu duygu ve düşüncelerle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman  mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi şükranla yad  ediyorum.” Dedi.
Daha sonra kırmızı beyaz renklerle hazırlanan ve üzerinde ‘”30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun” yazılı pasta, Vali Süleyman Kamçı, eşi Ayşe Kamçı, protokol üyeleri ve şehit yakınları ile birlikte kesildi.
Resepsiyonun sonunda Vali Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı resepsiyona katılan davetlilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çekindi.

Hakkında Davut GÜLEÇ

Göz Atabilirsiniz.

Büyükkılıç Niğde’de, muhtarlarla toplandı, Talas’ta hayır çarşısı, Hacılarda yıllık nikah ve voleybolde başarısı

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, NİĞDE’DE TEMASLARDA BULUNDU Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Niğde’ye çalışma ziyaretinde …