Ana Sayfa / Haberler / Politika / Nurettin Parlak, CHP Melikgazi ilçe başkanlığına aday oldu

Nurettin Parlak, CHP Melikgazi ilçe başkanlığına aday oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Melikgazi İlçe Kongresi 17 Aralık’ta yapılacak ve halen mevcut başkan İbrahim Kaan ile Nurettin Parlak aday olduğunu açıkladı.

İlçe Başkanlığında bir  basın toplantısı düzenleyen CHP üyesi Nutrettin Parlak, Cumhuriyet’e ve ülkeye her zamankinden daha fazla sahip çıkılması gerektiğini tekrarlayarak “Ülkeyi çağ dışı bir karanlığa çekmek isteyen güçlere karşı ortak bir kavgamız var. Ülkesi için,Memleketi için yollara düşebilen ,bu ülke sandığınız gibi sahipsiz degil diyen insanların kavgasıdır bu.Gün kişisel hesapların günü değil,gün geçmiş kırgınlıkların ,farklılıkların ,ayrıştırma günü değil,gün yaşadıklarımızın farkında olma günü. Gün layık olmadıklarımıza dur demek için kenetlenme günü,gün Cumhuriyete ve ülkeye sahip çıkma günü,bu bilinçle ve sizlerden aldığım güçle burdayım. ‘Sayın İl Başkanım,değerli basın emekçileri ,değerli dostlar,sevgili arkadaşlarım , sizlere hoşgeldiniz demiyorum bu salonu görünce ,bu sevdayı,gönül birliğini,gözlerinizdeki ortak parıltıyı görünce sadece sunu şöylemek istiyorum Hoşbuldum,Hoşbulduk. Ülkede bunca yoksulluk,yolsuzluk, işsizlik, açlık kol gezerken sen köşende huzurla oturamazsın. Ailen nasıl güvencede olur? Sen nasıl huzurlu olabilirsin? Senin ailen 4 çocuğun ve karın değil sen artık tüm CHP’nin çocuğusun… Senin ailen artık CHP sana verdiği görevden kaçamazsın. Bana bunları sizler söylediniz. Haklıydınız. Ülkemin karanlığa sürüklenmesine dur demek için Cumhuriyet tarihinde ilk defa kendi vergi kaçaklılığından hüküm giyip, kendini aklamak için af çıkaran bir Maliye bakanını göreve getirebilen fütursuzluğa dur demek için, Ampulü ile sadece kendi yandaşarını aydınlatmayı seçen zihniyete, ben bu ülkeyi pazarlıyorum, satıyorum diye açıkça söyleyip, parsel parsel ülkeyi satanlara dur demek için buradayız. ‘Bu kez zorlu yarışa Cumhuriyetin partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, köklü ve örgütlü bir parti olarak birlikte, ortak degerlerimiz ve ortak sevdamızdan aldığımız güçle birlikte girecegiz. Ve önümüzde de sadece bir buçuk yıl gibi son derece kısa ama iş bölümü yaparak, güç birliği yaparak yüreklerimizde korlaşan, sözde değil ,özde vatan sevgimizi aynı sevdayla yanan başka yüreklerle paylaşarak bu hizmet yarışına Melikgazi’nin duyarlı halkını katabilmek mümkün. Bu inançla desteklerinizi bekliyorum ” dedi.

Göz Atabilirsiniz.

Abdullah Gül’den eleştirenlere yanıt..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  eleştirdiği Abdullah Gül “Gerekli gördüğümde açıklamalara devam edeceğim” açıklaması yaptı. 696 …